تماس: ۰۹۱۹۵۴۹۷۹۸۰

پرومیس ERP  ، یک  راه کار تجاری مبتنی بر وب مخصوص شرکت های کوچک و متوسط تولیدی و تجاری است و در آن سازمان ها می توانند به خودکار سازی و  ثبت  فرآیندهای کسب و کار خود بپردازند.  این محصول بر پایه یک هسته اصلی  طراحی شده و  نیازهای اصلی شما، درقالب مازولهای قابل الحاق به این هسته طراحی شده است بنابر این یکپارچگی نرم‌افزار بسیار بالا می‌باشد. برخی از این ماژولها عبارتند از : فروش، تدارکات، ساخت و تولید ، پروژه، امور مالی، برنامه‌ریزی مواد مورد نیاز (MRP) ،‌ تعمیرات و نگهداری ، اتوماسیون سازمانی ، مالی و حسابداری و...

قابلیت ابری:

با این راه حل که کاملاً تحت وب است به شما قابلیت کار  آنلاین بسیار قدرتمند داده می شود که استقرار و استفاده از آن بسیار انعطاف پذیر و آسان است.

صرفه جویی در وقت:

به طور چشمگیری انبار ها و پایانه های خود را بلافاصله و بسرعت با جدیدترین تغییرات در محصولات، قیمت و موقعیت کالاها ، سفارش‌ها و  چیدمان  ،  هماهنگ نمایید. این هدف بسیاری از سیستمهای یکپارچه در پیاده‌سازی قابلیت JIT است.

افزایش خدمات:

ارتقاء خدمات به مشتریان درون سازمانی و برون سازمانی با POS های قدرتمند تلفن همراه ،  امکان دسترسی به موجودی در کلیه  انبارها و سفارشات میسر می سازد.

قابلیت اعتماد:

اطمینان از عملیات انجام شده توسط پرسنل و ایجاد احساس امنیت با توجه به مصوبات مبتنی بر نقش سازمانی هر کارمند و پرسنل.

هوش تجاری:

به دست آوردی بینش وسیع تر به عملکرد سازمان و رفتار مشتریان با توجه به مازول تحلیل تجاری و هوش تجاری ، که این موضوع به شما امکان تخصیص فضای مناصب در انبارها را می‌دهد.

ساختار خوشه ای:

فعال سازی انبارها و مراکز داده ای و امکان تبدیل شدن به هاب چند بخشی.

قابلیت ادغام:

بکارگیری نرم‌افزار های فعلی در سازمان شما و ادغام با سیستم موجود در شرکت های بزرگ مانند SAP ، همکاران و غیره

 

ماژولهای اصلی

مدیریت انبار

در این مازول جابجایی و فرآیند انتقال انبار با استفاده از تراکنشهای بخش فروش و تدارکات بطور خودکار قابل تولید می باشد. با این حال، کارمندان بخش انبار نیز قادر خواهند بود تا بر همه فعالیت‌ها و تراکنشهای انبار بصورت دستی کنترل و نظارت داشته باشند.برخی از این فعالیتها شامل کنترل بر موجودی فیزیکی، جابجایی کالاها ، ردیابی کلیه کالاها و ارزیابی موجودی در یک انبار و دیگر انبارهای منطقه ای موجود در سامانه است. 

مدیریت فروش

این ماژول شامل تمام فرآیندها و فرآیندهای بخش مدیریت فروش ، بخشهای مرتبط به مشتری و گزارش مربوطه می شود.
این نرم‌افزار را تمامی بخشهای ابتدایی سفارش تا حمل و نقل (دریافت استعلام از یک مشتری و یا سفارشات تحویل کالا بطور آنی به انبار تا پایان آن با تحویل سفارش به مشتری) و صدور  صورتحساب سفارش تا پرداخت هزینه صورتحساب(از ارسال صورتحساب مشتری تا پرداخت صورتحساب در ادامه فرآیند دریافت سفارش تا تحویل سفارش ، این فرآیند با صدور صورتحساب مشتریان و تحویل آن آغاز و با پرداخت از صوی مشتری خاتمه می یابد.) .

مدیریت تدارکات و لجستیک

مدیریت تدارکات به تمام فعالیت های مرتبط  با خرید کالا و دریافت خدمات از تامین کنندگان خارجی و گزارشهای مربوطه می پردازد.این بخش  به دریافت صورتحساب شروع و  بخش های از تهیه تا پرداخت آن  تامین کنندگان فرآیند کلیه فرآیندها را  پوشش می دهد. در این بخش همچنین تمامی بخشها لجستیک در ارسال محصولات به کلیه همکاران تجاری را پوشش می‌دهد.

مدیریت تولید

در این ماژول کلیه فرآیندهای مرتبط با تولید محصولات از مواد اولیه تا ارسال به انبار محصول اداره می شود. فرایند تولید و همچنین کنترل کیفیت محصولات تولید، تعمیر و نگهداری ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید مورد استفاده در تولید و مدیریت هزینه های مواد اولیه و محصولات نهایی  اداره می شود.

مدیریت برنامه‌ریزی مواد

در این بخش برنامه مواد مورد نیاز برنامه‌ریزی می‌شود ، که به طور خودکار به بررسی تقاضا  بهترین  پیشنهادات  مورد نیاز  است. در برنامه های تولیدی،  نیازها و عملیات مواد اولیه  خطوط تولید بصورت  برنامه خرید،  سفارشات خرید مورد نیاز در تولید را بصورت خودکار و یا دستی تولید می کند.

مدیریت ارتباط با مشتری

در این بخش به شما این امکان داده می‌شود که همکاران تجاری  شما به طور مستقیم با پلت فرم نرم افزاری شما در تعامل باشند و در  برنامه ریزی فعالیت های کسب و کار از پلت فرم شما بهره مند شوند.
در این بخش اول همکاران تجاری شما به تمامی برنامه‌ها ، سفارش گذاری ها ،  پیکربندی کاربران و فرآیندهای پس زمینه در تعامل باشند.

مدیریت مالی و حسابداری

در این ماژول  به طور خودکار از تمام تراکنشهای بخشهای درون سازمانی که دارای یک ارتباط و  ماهیت اقتصادی  هستند مانند: انبار ، فروش ، تدارکات ،  یک حسابداری تولید می گردد.
در این بخش حسابداری سیستم وظیفه ردیابی دارایی ها، بدهی، درآمدها و هزینه های یک کسب و کار بر عهده دارد.
 بیشتر از اسناد حسابداری به صورت خودکار  ایجاد و  ارسال اسناد صورت می گردد.که شامل:
 رسید و فاکتور خرید محصولات در بخش مدیریت تدارکات
حمل و نقل و فاکتورهای  فروش محصولات دربخش مدیریت فروش

پروژه و مدیریت خدمات

در این بخش در قابل ماژول پروژه و مدیریت پروژه چندگانه خدمات، هزینه های مرتبط با اجرای پروژه های درون سازمانی خدمات و هزینه‌هایی که مرتبط هستند اداره می شود.

ماژول پروژه و مدیریت خدمات شامل:

 اجرای پروژه چندگانه و مدیریت پروژه با سطوح و وظایف متفاوت
 شیتهای های هزینه برای مدیریت هزینه های مربوط به پروژه

Main Menu